Poznaj siebie – Moc jest w nas – warsztaty psychologiczne dla uczniów klas 4-6

Małgosia Ścibisz

Jeśli chcesz poznać siebie, sprawdzić swoje zasoby oraz odkryć to, co nieodkryte? – to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Jeśli Twoim celem jest poznawanie innych ludzi poprzez wspólne, ciekawe rozmowy, zdobywanie doświadczenia przez współpracę w grupie, w której codziennie dzieje się coś ciekawego – To czekamy na Ciebie!

Jeżeli chcesz nauczyć się prezentacji własnej osoby na forum, pozbyć się stresu związanego z wyrażaniem własnych myśli – to zapraszamy właśnie Ciebie!

Spróbujemy wspólnie pokonać Twoje lęki dotyczące oceny własnej osoby przez pryzmat opinii innych ludzi. Zadbamy o Twój komfort psychiczny, zminimalizujemy stres, poszukamy wspólnie rozwiązań dotyczących maksymalnego wykorzystania Twoich zasobów, talentów i możliwości. Zastanowimy się jak wspólnie przejść przez trudny okres egzaminów ósmoklasisty i wyboru właściwej dla Ciebie ścieżki zawodowej. Rozważymy również jakie obszary Twojego funkcjonowania potrzebują jeszcze wzmocnienia i pracy własnej.

Nie obawiaj się! Jesteś w dobrych rękach! Bądź tylko gotów na ciekawą podróż w głąb siebie.

Projekt edukacyjny „Poznaj Siebie – moc jest w nas” stworzonego z myślą o uczniach klas 4-6 szkół podstawowych, przewiduje bloki zajęciowe, które odbywać się będą 1 raz w tygodniu (w wymiarze 1,5 h) przez okres dwóch miesięcy (8 spotkań). Zajęcia odbywać się będą w kameralnych grupach liczących od 4-8 osób.

Zajęcia prowadzone będą przez psychologa, który przeprowadzi dzieci przez kolejne bloki tematyczne:

  1. Kim jestem? – czyli wszystko o moich zasobach
  2. Moje Super Moce – jak je wzmacniać i jak odkrywać to, co nieodkryte?
  3. Moje potrzeby – jak radzić sobie z ich zaspokajaniem?
  4. O popełnianiu błędów – czyli, co nas buduje?
  5. Stres – wróg, czy przyjaciel? Poznawanie strategii radzenia sobie w sytuacjach trudnych i problematycznych
  6. Przyjaciele – jak tworzyć poprawne relacje?
  7. O współpracy w grupie
  8. Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Zajęcia w grupie wiekowej 9-11 lat mają na celu rozwinięcie umiejętności z zakresu samopoznania i zbudowania pozytywnego obrazu własnej osoby.

Dlaczego warto pracować w grupie?

Praca grupowa to przede wszystkim możliwość poznawania siebie nawzajem. To najlepsza z możliwych okazja do zbudowania poprawnej relacji wśród dzieci w podobnym wieku, które poprzez zabawę odkrywają siebie. Grupa to również „żywy organizm”, w którym nieustająco zachodzą zmiany. Praca zespołowa, to również niezastąpiona okazja to wymiany myśli, punktów widzenia, wyrażania swoich, często indywidualistycznych pomysłów, to okazja do zaprezentowania siebie na forum.

Czego nauczysz się podczas zajęć?

Poprzez zajęcia warsztatowe dzieci będą miały okazję do atrakcyjnej zabawy, w trakcie której odkryją swoje Super Moce takie jak siła charakteru, sprawstwo, motywacja wewnętrzna, pozytywny stosunek do samego siebie. Dzięki odkrywaniu swoich zasobów uczestnicy nauczą się jak dokonywać wyborów, jak się nie poddawać w obliczu wyzwań, jak być wytrwałym. Wszystkie nabyte podczas kursu umiejętności mają finalnie ułatwić dziecku podejmowanie wyborów związanych z rozwojem indywidualnej ścieżki edukacyjnej  i rozwijaniu swoich pasji, talentów i zainteresowań.

Poza zajęciami w grupach możliwe będą konsultacje z psychologiem, w celu określenia indywidualnych zasobów dziecka i możliwości ich wzmacniania.

Przewiń na górę