Anglojęzyczne Projekty Edukacyjne dla klas 1-3

Ewa Sojka

(70 lekcji, 2x w tygodniu 60 min.) poniedziałki i środy godzina 15:45-16:45

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Wszystkie tematy, z których każdym zajmujemy się przez miesiąc, dotyczą spraw, które są dzieciom szczególnie bliskie i ciekawe dla nich. Każdy blok zaczyna się od sprawdzenia, ile Uczniowie wiedzą już na dany temat. Następny krok to wprowadzenie słownictwa i struktur, przy użyciu zróżnicowanych metod i technik pracy: kart obrazkowych, kart pracy, zadań ruchowych, piosenek. Ostatnia część bloku to utrwalanie i wykorzystywanie poznanego słownictwa i struktur w zadaniach komunikacyjnych (rozmowy, krótkie dialogi), grach i projektach językowo-plastycznych.

Bloki zajęć:

POZIOM I.1.

I. My favourite animal
(wrzesień, październik)

Zaczynamy od rozmowy na temat naszych zwierząt domowych. Następnie poszerzamy krąg słownictwa o inne zwierzęta, miejsca w których żyją, ich pożywienie, części ciała. Tworzymy dialogi i projekty poświęcone zwierzętom i opiece nad nimi.

II. My favourite food
(październik, listopad)

Zaczynamy od rozmowy na temat ulubionych potraw. Dzielimy znane jedzenie na zdrowe i niezdrowe, poszerzając przy tym słownictwo. Łączymy temat jedzenia ze znanym już tematem zwierząt i rozmawiamy o tym, co jedzą zwierzęta i jakiego pożywienia nam dostarczają.

III. My favourite toys
(listopad, grudzień)

Zaczynamy od rozmowy o ulubionych zabawkach. Wymieniając się opiniami uczymy się od siebie nawzajem, poszerzając słownictwo. Poznajemy przymiotniki opisujące zabawki i używamy ich do tworzenia opisów, porównań i zagadek. Wykorzystujemy przyniesione zabawki do tworzenia scenek i historii.

IV. My family
(grudzień, styczeń)

Zaczynamy od rozmowy o swoich rodzinach. Opisujemy podobieństwa i różnice między rodzinami. Rozmawiamy o rodzinach zwierzęcych i poszerzamy słownictwo o nazwy młodych zwierząt. Rozmawiamy o tym, co lubimy robić ze swoją rodziną i ćwiczymy nazwy hobby i zajęć w czasie wolnym.

V. My favourite room
(styczeń, luty)

Zaczynamy od rozmowy o swoim domu. Przyglądamy się domom dzieci na całym świecie i porównujemy je z tradycyjnymi domami w Polsce. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się różnice. Przyglądamy się umeblowaniu różnych pomieszczeń i temu, co robimy w jakim pokoju. Projektujemy swój idealny dom lub pokój.

VI. My favourite clothes
(marzec)

Zaczynamy od rozmowy o swoich ulubionych ubraniach. Poszerzamy słownictwo związane z ubiorem, akcesoriami, oraz przymiotnikami których używamy do ich opisu. Oglądamy mundurki szkolne i tradycyjne stroje z różnych stron świata i opisujemy je. Powtarzamy słownictwo związane z pogodą i dobieramy ubiór do prognozy pogody.

VII. Space
(kwiecień)

Zaczynamy od rozmowy o tym, co wiemy o kosmosie. Poznajemy nazwy planet i słownictwo związane z kosmosem w języku angielskim. Rozmawiamy o miejscu ziemi w kosmosie i o tym, co sprawia, że nasza planeta jest wyjątkowa. Poznajemy słownictwo związane z geografią. Tworzymy model układu słonecznego i wymyślamy swoją planetę.

VIII. Dinosaurs
(maj)

Zaczynamy od rozmowy o tym, co wiemy na temat dinozaurów. Powtarzamy znane części ciała zwierząt i poszerzamy słownictwo. Słuchamy historyjek z dinozaurami w roli głównej i tworzymy swoje własne opowiadanie.

IX. Let’s get ready for holidays
(czerwiec)

Zaczynamy od rozmowy o planach wakacyjnych. Ćwiczymy poznane wcześniej słownictwo: nazwy geograficzne, pogoda, ubrania, zabawki, zastanawiając się nad tym, co spakować na wakacje. Podróżujemy palcem po mapie i odwiedzamy (wirtualnie) najciekawsze atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii.

Przewiń na górę