Psycholog dla dzieci, dlaczego warto korzystać z pomocy psychologa dla swoich dzieci?

 

Każdy rodzic widząc zmianę w zachowaniu swojego dziecka pragnie mu jak najszybciej pomóc. Należy jednak zadać sobie pytanie czy faktycznie jesteśmy w stanie udzielić skutecznej pomocy na własną rękę, czy może należy skorzystać z pomocy specjalisty, czyli psychologa dziecięcego. Oczywistym jest, że jest to stresująca sytuacja zarówno dla rodziców jak i dziecka, jednak ilość wynikających z niej korzyści jest niezliczona.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa dla dzieci?

Tak naprawdę każda sytuacja powodująca u rodziców, czy nauczycieli zaniepokojenie powinna być skonsultowana z psychologiem dziecięcym. Dzięki temu, możliwe jest bardzo szybkie udzielenie pomocy dziecku, lub wykrycie objawów zaburzeń. Profesjonalista umożliwi zrozumienie tego co dzieje się w głowie pociechy i pokaże szerokie możliwości wspierania jego rozwoju. Do psychologa dziecięcego można zabrać dziecko w każdym wieku, nawet niemowlęcym, dlatego już od samego początku warto obserwować i wychwytywać niepokojące zachowania.

Psycholog dla dzieci Warszawa - korzyści

Jeżeli widzimy niepokojące zmiany w zachowaniu dziecka, nie należy zbędnie czekać na jego poprawę, lecz zastanowić się nad wizytą u specjalisty. Psycholog dziecięcy daje Nam wachlarz korzyści, które wynikną z rozpoczęcia spotkań, a są to między innymi:

 

  • konsultacje zaburzeń,
  • stawianie diagnoz,
  • zrozumienie trudnych zachowań,
  • zniwelowanie problemów wychowawczych,
  • wspieranie rozwoju,

Każda sytuacja jest ściśle indywidualna i potrzebne jest wprowadzenie różnych podejść, nie należy więc podchodzić do pomocy psychologicznej szablonowo. Najważniejsze jest spokojne podejście zarówno rodziców jak i dziecka. Pomoc specjalisty nie oznacza ani porażki rodzicielskiej, ani wstydu dla dziecka. Jest to współpraca z lekarzem jak z każdym innym i nie ma w tym nic nadzwyczajnego czego należałoby się wystrzegać.

Psycholog dziecięcy Ursynów

W przypadku pojawienia się potrzeby konsultacji z psychologiem dla dzieci serdecznie zapraszamy do Otwartego Centrum Edukacyjnego na Ursynowie w Warszawie. Proponowana oferta zawiera nie tylko indywidualne konsultacje psychologiczne, ale także:

  • zajęcia wspierające dla dzieci,
  • tutoring edukacyjny,
  • kurs efektywnej nauki,

W zależności od sytuacji i potrzeb dziecka każda z powyższych opcji może okazać się pomocna i rozwiązać narastające problemy. W Otwartym Centrum Edukacyjnym dziecko może liczyć na wsparcie zarówno w przypadku przyswajania szkolnych wiadomości i umiejętności, jak i w radzeniu sobie z trudniejszymi sytuacjami czy zdarzeniami, do jakich doszło. Pomoc specjalisty dla dziecka oferowana jest nawet w przypadku chęci zwykłej rozmowy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Otwartego Centrum Edukacyjnego na Ursynowie w Warszawie. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i odpowiednie podejście do dziecka, które tak jak każdy wymaga czasem pomocy psychologicznej.

Psycholog dla dzieci, dlaczego warto korzystać z pomocy psychologa dla swoich dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę